تبلیغات
دانستنی های جهان هنر و معماری

زندگی در نزدیکی پمپ بنزین‌ها خطرناک است

 زندگی در نزدیکی پمپ بنزین‌ها خطرناک است

محققان هشدار دادند زندگی در فاصله کم‌تر از 100 متری پمپ بنزین‌ها می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد.

آن‌ها متوجه شدند هوای نزدیک به پمپ بنزین‌ها به ذرات بسیار ریزی آلوده هستند که بعد از بخار بنزین در هوا پراکنده شده‌اند و به همین دلیل خطرات زیادی را متوجه افراد ساکن در نزدیکی خود به همراه دارند.

آن‌ها متوجه شدند هوای نزدیک به پمپ بنزین‌ها به ذرات بسیار ریزی آلوده هستند که بعد از بخار بنزین در هوا پراکنده شده‌اند و به همین دلیل خطرات زیادی را متوجه افراد ساکن در نزدیکی خود به همراه دارند.
دانشمندان دانشگاه مورسیا در اسپانیا مدت زیادی را صرف مطالعه هوای آلوده اطراف پمپ بنزین‌ها کردند. این تحقیقات نشان داد ترکیبات خطرناک اطراف پمپ بنزین‌ها می‌توانند تا فاصله 100 متر به اطراف منتقل شوند.
به همین دلیل کارشناسان معتقدند بین این ایستگاه‌ه و خانه‌ها و محل کار افراد حداقل باید 100 متر فاصله باشد. هم‌چنین مکان‌های حساس مانند بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی، مدارس و خانه‌های سالمندان به هیچ وجه نباید در فاصله کم‌تر از 50 متری پمپ‌ بنزین‌ها قرار گیرند.
دکتر مارتا دوال در این باره گفت: بعضی از ترکیبات موجود در هوا مانند بنزن خطر سرطان را افزایش می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهد مقادیر این ترکیبات در اطراف پمپ بنزین‌ها بیش‌تر از حد متوسط است. در حقیقت هوای آلوده اطراف این مراکز به سرعت به ترکیبات حاصل از بنزین بخار شده آلوده می‌شوند و تا ساعت‌ها در هوا معلق می‌مانند.
محققان هم‌چنین میزان آلودگی‌های حاصل از ترافیک را در نقاط مختلف شهر اندازه‌گیری کردند و متوجه شدند در اطراف پمپ بنزین‌ها به علت توقف طولانی‌مدت خودروها برای دریافت سوخت آلودگی‌ هوا و تمرکز ذرات سمی بیش‌تر از نواحی دیگر شهر است.
این در حالی است که بخار حاصل از بنزین ممکن است عوارض زیادی برای بدن داشته و خطر ناامیدی، افسردگی و بروز رفتارهای خشن را در انسان‌ها افزایش دهد. مواد شیمیایی موجود در بخار بنزین می‌تواند به سلول‌های مغزی آسیب وارد کند و هم‌چنین باعث بروز ناامیدی در انسان‌ها شود.

نویسنده: اراس لطفی پور

.:: آخرین مطالب ::.

» آدولف لوس ( جمعه 10 تیر 1390 )
» موسیقی ( شنبه 28 خرداد 1390 )
» . ( دوشنبه 23 خرداد 1390 )
» طراحی اقلیمی (گرم و خشک) ( یکشنبه 22 خرداد 1390 )
» طراحی اقلیمی (معتدل و مرطوب)::آب و هوای معتدل خزری ( شنبه 21 خرداد 1390 )
» پلان مسجد شهرک حافظ اردبیل ( جمعه 20 خرداد 1390 )
» طراحی درب هوشمند با دستگیره هشداردهنده ( جمعه 20 خرداد 1390 )
» تصاویری از پروژه عظیم مروارید در قطر ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» طراحی مدرن خانه زیرزمینی ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» چگونه،دکوراسیونی بهاری طراحی کنیم ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» فلسفه و معماری ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» نقشه برداری ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» ساخت ویلاهای پیش‌ساخته با فضاهای تفریحی اختصاصی ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» اصول معماری ایرانی ( پنجشنبه 19 خرداد 1390 )
» تصاویر ماهواره‌ای کشف 17 هرم گمشده مصری ( دوشنبه 9 خرداد 1390 )